ZHODNOTENIE ROKU 2023

Rok 2023 naše družstvo zakončilo na peknom 3. mieste s bilanciou 6 víťazstiev, 1 remíza a 3 prehry. O zhodnotenie roku 2023 sme požiadali generálneho manažéra Roberta Číka.

Ako by ste zhodnotili rok 2023?
,,Rok 2023 by som vcelku hodnotil pozitívne. Začiatok roka 2023 bol pre nás aj veselý aj smutný. Veselý z hľadiska toho, že sa nám podarilo získať v Slovenskom pohári pekné 3. miesto, keď sme najprv v semifinále podľahli neskoršiemu víťazovi Mimel Lučenec a v boji o 3. miesto sme porazili družstvo z Komárna. Smutný z toho, že sa nám nepodarilo v lige postúpiť do semifinále, keď sme vo štvrťfinálovej sérii podľahli družstvu Pinerola Bratislava. Počas leta sa nám podarilo úspešne doplniť káder o kvalitných hráčov a k Dmitrovi Fedikovi pribudol jeho reprezentačný kolega Ivan Drozdov a z Nemecka k nám prišiel Valerii Vlasovich. Letnú prípravu sme spolu s trénerským štábom nastavili tak, aby sme do nového súťažného ročníka nastúpili lepšie pripravení a aby sme sa vyvarovali chýb zo záveru sezóny predošlej. Odohrali sme niekoľko kvalitných zápasov, zúčastnili sme sa na turnaji Československého priateľstva v Hodoníne. Záver roku 2023 bol výsledkom systematickej práce v klube a prístupu k tréningovým jednotkám. Zodpovedný prístup od chlapcov sa odzrkadlil aj vo výkonoch v samotnej súťaž. V súťaži sme zatiaľ odchádzali porazení iba v dvoch prípadoch a to v zápasoch s Lučencom a s Prievidzou.’

Čo očakávate od nového roku 2024?
,,Čo očakávam? Očakávam, že zápasy v lige budú na jar veľmi ťažké no verím, že sa chlapci postavia k svojím povinnostiam zodpovedne ako doteraz a naša práca bude sláviť úspech na konci súťaže. Naším cieľom je ísť do bojov v Play-off s čo najlepšieho umiestnenia. Zápasy v play-off budú zase o niečom inom. Tam už nebude čas na opravu. Tam to už bude záležať od momentálnej formy a preto sa na tieto boje chceme zodpovedne pripraviť.”

Plánujete sa aj posilniť počas zimného obdobia?
,,Keďže v závere roka sa nám zranili dvaja kľúčoví hráči, tak sa zahrávame s myšlienkou káder posilniť. Táto vec však nie je v mojej kompetencii. Budem čakať na návrhy našich trénerov. Ak niečo príde na stôl z ich strany a bude reálne riešiť tieto veci tak sa do toho pustím.”

Čo by ste odkázali vaším fanúšikom?
,,Čo by som im odkázal? Nech nám zachovajú priazeň aspoň v takom počte ako doteraz, ale boli by sme nesmierne radi keby sa nám podarilo na tribúny levickej športovej haly dotiahnuť čo najviac fanúšikov. Chceme aj v budúcom roku predvádzať oku lahodiaci futsal a pritiahnuť k tomuto nádhernému športu hlavne deti a mládež a byť pre nich lepšou alternatívou trávenia voľného času ako vysedávať pri počítačoch, mobiloch v baroch a podobne.
Dovoľte mi na záver všetkým fanúšikom futsalu popriať pokojné prežitie vianočných sviatkov a v novom roku všetko len to najlepšie a hlavne nech nám všetkým zdravie slúži, aby sme sa mohli pravidelne stretávať pri zápasoch.”