S PINEROLOU ĎALŠIE VÍŤAZSTVO!

V repríze minuloročného štvrťfinálového duelu sme na domácej palubovke privítali v piatok 24.11.2023 družstvo Pinerola Bratislava. Hostia pricestovali do Levíc posilnený zahraničnými hráčmi. Na toto stretnutie sme sa zodpovedne pripravovali. Tréner Milan Chudý mal dôkladne naštudovaného súpera a tak naordinoval svojím zverencom primeranú taktiku. Od úvodných minút sme sa snažili nanútiť súperovi našu hru čo sa nám aj darilo. Skóre stretnutia otvoril náš kapitán Viliam Rakica, keď v 7. minúte z priameho kopu prestrelil všetko čo mu stálo v ceste 1:0. V 10. minúte sa k rozohratiu štandardnej situácie postavil Fedyk. Miesto streli umne rozohral na Rakicu a ten opäť prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil náskok už na 2:0. V 15. minúte stretnutia sa na vlastnej polovici ihriska dostal k lopte náš Tomáš Bielik a po individuálnej akcii, keď prešprintoval celé ihrisko a napriek tomu, že sa ho snažili brániť dvaja hráči hostí dokázal prestreliť hosťujúceho brankára a zvýšil už na 3:0 v náš prospech. V závere prvej časti sa k slovu dostali aj hostia, keď náš bývalí hráč Patrik Chamila znížil na rozdiel dvoch gólov na 3:1. V tej istej minúte sa však dokázal presadiť aj Sabolcs Jakubík, ktorý zužitkoval prihrávku z autu od Pavla Gabaša a zvýšil na 4:1 a tak sme do kabín odchádzali s trojgólovým vedením.

Po zmene strán sa hostia snažili niečo urobiť s výsledkom a tak sa odhodlali k hre bez brankára. V 25. minúte stretnutia sa hostia snažili ohroziť našu bránku, čo sa im aj v podstate podarilo avšak po zákroku Erika Bielika sa odrazená lopta dostala k Tomášovi Bielikovi a ten odkopom cez celé ihrisko trafil opustenú bránku hostí a zvýšil už na 5:1. V tej istej minúte videl ČK hosťujúci Csiba a tak sa nám naskytla možnosť hrať presilovku. Hosťom sa dlho darilo brániť našu presilovku. Brankár hostí v niektorých momentoch privádzal našich hráčov do zúfalstva. V samom závere presilovky v 27. minúte sa však po vynikajúcej kombinačnej hre podarilo Szabolcsovi Jakubíkovi dopraviť loptu za chrbát hosťujúceho brankára  po milimetrovej prihrávke Fedyka a zvýšil už na 6:1.  Rovnako v 27. minúte sa po napádaní hosťujúceho hráča Ivanom Drozdovom dostal menovaný k zakončeniu. Jeho strelu hosťujúci brankár dokázal zneškodniť, ale odrazená lopta sa dostala pred nikým nekrytého Matúša Bielika a ten poľahky zvýšil na 7:1. V 34. minúte prišla opäť chvíľa nášho kapitána, keď po zlej rozohrávke hostí vypichol loptu Tomáš Bielik a tá sa dostala na halovky Viliama Rakicu, ktorý nekompromisne vymietol pavučinu hosťujúcej bránky a zvýšil tak na 8:1. Posledné dve minúty stretnutia patrili však hosťom, keď najprv v 39. minúte znížili na 8:2 a v 40. minúte  dvoma gólmi upravili stav na konečných 8:4. Týmto víťazstvom sme si upevnili priebežné 3. miesto keď družstvo Košíc nečakane zakoplo v Nových Zámkoch.

Už teraz sa však tešíme na ďalší zápas, v ktorom netradične vo štvrtok 7.12. hostíme aktuálneho majstra Slovenska Mimel Lučenec.