HISTÓRIA

Klub Futsal team Levice bol založený dňa 1. febrára 2012 ako nástupca zaniknutého klubu ŠK Levice. Dôvodom založenia bola potreba prinavrátiť futsal do Levíc, viac ako na oblastnej úrovni, vzhľadom na históriu, občiansky záujem, podmienky a športovú vybavenosť mesta Levice pre tento druh športu.

Zakladateľmi klubu boli: Róbert Čík, Peter Bongya, Pavol Gabaš, Bohumír Kováč a Zsolt Dioszegi.

Dôvod založenia klubu bola túžba prinavrátiť futsal do Levíc, viac ako len na oblastnej úrovni. Vzhľadom na históriu, občiansky záujem, podmienky a športovú vybavenosť mesta pre tento typ športu, sú Levice ideálnym miestom pre existenciu futsalového klubu.

História futsalu

História tohto športu siaha do Brazílie, pôvodne ako šport futbalových veteránov. Tí sa po futbalovej kariére premiestnili do menších plôch, do hál.  Mladý šport si rýchlo získaval fanúšikov na svoju stranu a razom bol rozšírený po celej Južnej Amerike. Neskôr to už ale nebola len hra pre veteránov. Kvôli popularite začínalo veľa futbalových hviezd z Brazílie práve s futsalom. Mená ako Pelé, Zico, Ronaldo, Roberto Carlos, Robinho, Ronaldinho sú toho príkladom.

V Európe futsal najviac prerazil a stal sa fenoménom podobným futbalu najmä v Španielsku, Portugalsku, Taliansku, Rusku, Ukrajine, avšak neustále získava na popularite po celom svete.

História futsalu na Slovensku

História tohto športu sa u nás začala písať v roku 1976. Na vzniku vtedy ešte sálového futbalu mal veľký podiel Bratislavčan Vladimír Gažo, ktorý ako prvý priniesol lenivú loptu z Uruguaja. Podieľal sa tiež na prvom štarte Juhoameričanov u nás. Slovensko patrilo ku krajinám, kde mal sálový futbal vysokú úroveň. Titul majstra Európy 1995, strieborné medaile z Talianska alebo bronzové, ktoré sme získali práve na Slovensku sú toho dôkazom.  Aj klubové mužstvá, ktoré hrali Európsky pohár majstrov alebo Pohár víťazov pohárov úspešne reprezentovali slovenský sálový futbal – futsal. V najvyššej európskej klubovej súťaži skončil Slov-matic FOFO Bratislava na 3. mieste a vo finále PVP skončili na 2. mieste bratislavské mužstvá Perpetum a Juve. Do roku 2003 existovali na Slovensku dve obdoby dnešného futsalu. Boli to sálový futbal a malý futbal. V spomínanom roku 2003 došlo k zlúčeniu  Slovenského zväzu sálového futbalu a Únie malého futbalu za vzniku združenia Futsal Slovakia. Futsal Slovakia je pridruženým členom Slovenského futbalového zväzu SFZ. V minulosti vynikajúco reprezentoval slovenský futsal v Európe klub Slov-matic FOFO Bratislava, ktorý sa pravidelne prebojoval medzi najlepších 16 mužstiev v Európe. Súťaž nesie názov UEFA Futsal cup a je to v podstate obdoba futbalovej Ligy Majstrov. V súčastnosti slovenský futsal vo futsalovej lige majstrov reprezentuje klub MIMEL Lučenec.

História futsalu v Leviciach (na celoštátnej úrovni)

Levické mužstvá už aj v minulosti pôsobili za hranicami mesta, a to v celoštátnych a regionálnych súťažiach. Takýmito mužstvami boli:

ŠKP Levice
FC Salmet-Medic 92 Levice / 1996-97 / 3. miesto v 1. Slovenskej futsalovej lige
Sabrina Modelle Levice / pôsobenie v 2. lige a následne postup do Extraligy
ŠK Šped Trans Levice / pôsobenie v 2. lige a následne postup do Extraligy / 2007-08 /3.miesto v Extralige