V BOJI O 2. MIESTO SA ZRODILA REMÍZA

V piatok 10.11.2023 na nás čakal nesmierne lukratívny zápas, keď sme na domácej palubovke privítali vicemajstra Slovenskej republiky družstvo Podpor pohyb Košice. Keďže dres nášho súpera obliekajú aj reprezentanti Slovenska a sú vedenÍ reprezentačným trénerom očakávali sme náročný, no zaujímavý zápas. Čo sa nakoniec aj potvrdilo. Hostia z Košíc od úvodu chceli diktovať tempo hry na čo však boli naši hráči pripravení a nedovolil hosťom vyvinúť na našu bránku súvislejší tlak. V prvom dejstve sa hra prelínala z jednej strany na druhú. Šancí na strelenie gólu mali obe družstvá, ale v bránke stáli brankári, ktorí momentálne v Slovenskej súťaži patria k TOP brankárom. V prvom polčase sa skóre nemenilo aj keď šancí na strelenie gólu bolo množstvo na jednej aj druhej strane a tak sa do kabín odchádzalo za nerozhodného stavu 0:0. 

Po zmene strán sa obraz hry vôbec nezmenil. Obe družstvá sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale opäť úradovali brankári, ktorí nepustili za svoj chrbát ani jednu strelu. Na prvý gól diváci čakali až do polovice druhej časti hry, keď Márton zúžitkoval rýchlu prihrávku po rozohratí outu prehodil inak vynikajúco chytajúceho brankára Bielika a otvoril skóre stretnutia 0:1.  Našich hráčov nezlomil tento moment a snažili sa hrať trpezlivo. Keď už sa zdalo, že hostia si z Levíc odvezú všetky body sa k lopte dostal Erik Bielik, ktorý milimetrovým vyhodením lopty našiel kapitána Rakicu, ten hlavou naservíroval loptu Ivanovi Drozdovovi, ale keďže ten bol tiesnený hosťujúcim obrancom prenechal loptu nabiehajúcemu Szabolcsovi Jakubíkovi a ten nechytateľnou strelou povedla brankára hostí vyrovnal na 1:1.
Záver zápasu poznačili sporné momenty, keď najprv rozhodcovia neodpískali niekoľko nedovolených zákrokov na domácich hráčov a následne po poslednom zákroku na Vlasovycha menovaný hráč sotil do súperovho hráča a keďže už videl jednu ŽK v stretnutí nasledovala druhá a musel predčasne pod sprchy. Do konca stretnutia zostávalo 36 sekúnd, čo chceli Košičania využiť na strelenie gólu a využiť tak presilovú hru, ale domáci tréner Milan chudí umne naordinoval svojím zverencom, aby sa snažili čo najdlhšie držať loptu na svojich nohách a aby sa zbytočne nezbavovali lopty, čo naši hráči aj dodržali a tak sa stretnutie skončilo spravodlivou deľbou bodov. Na postavení v tabulke sa nič nezmenilo, čo znamená že aj po 7. Kole sme stále na druhom mieste a tak 17.11.2023 nás v Prievidzi čaká opäť zápas o udržanie si 2. miesta.