Z VÝCHODU BEZ BODU

Dňa 1.3.2024 sme cestovali na východ republiky kde naším súperom bolo družstvo Podporpohyb Košice. Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké, čo sa aj potvrdilo. Výsledok vyzerá hrozivo, ale nezodpovedá dianiu na ihrisku. Tento zápas môžeme hodnotiť tak, že mi sme hrali a domáci dávali góly. Tento zápas nám ukázal na čom treba pred záverom základnej časti popracovať a zodpovedne sa pripraviť na play off. Už budúci víkend nás čaká prvý vrchol sezóny a to finálový turnaj Slovenského pohára a teraz naša koncentrácia smeruje na tieto zápasy.

Hodnotenie zápasu trénerom Milanom Chudým: ,,Zápas v Košiciach hodnotím úplne jednoducho. V takomto zápase o 2 miesto v tabuľke sa vyžadujú nadpriemerné výkony, nasadenie, koncentrácia, obzvlášť  v atmosfére aká momentálne v Košiciach na domácich zápasoch panuje.  

Ak by som mal hodnotiť individuálne výkony  tak tieto kritéria v zápase splnili možno 2 ,3 hráči. Ak chceme byť úspešný, tieto kritéria musí splniť minimálne 7 hráčov v priamom súboji o takúto pozíciu v  tabuľke. No je pravda ,že súper má fakt kvalitne vyskladané mužstvo, doplnene legionármi  z Kostariky a dobre pripravené.  Tá veková hranica ich kádra sa pohybuje v iných číslach. Hráči už v takýchto zápasoch vedeli zachovať v ťažkých momentoch kľud a ukázali skúsenosti z ťažkých zápasov.  Ako som nedávno spomínal ,že momentálne mi tieto skúsenosti čerpáme presne v takýchto zápasoch.  Obraz hry nezodpovedá až tak presvedčivému výsledku v prospech Košíc.

Ako tréner nemôžem hodnotiť zápasy len z pohľadu výsledku a nikdy sa nato nepozerám tak. V zápase sme dokázali zanechať dobrý dojem. Prvých 8 minút bolo v podstate zvládnutých.  Domáci do zápasu vstúpil gólom po školáckej chybe. Naše mužstvo na to reagovalo dobrou aktívnou hrou, kde sme si v tej fáze hry dokázali vypracovať niekoľko sľubných príležitostí.  Prišlo nakoniec aj k vyrovnaniu. Po našom góle prišla „hluchá“  5 minutovka,  kde sme v zápase boli všade neskôr, zle vyhodnocovali situácie a súper nás trestal. Táto 5 minutovka rozhodla o celom priebehu i keď sme sa snažili do konca hrať a urobiť niečo s výsledkom, no žiaľ, súper v tomto zvyšku dokázal dobre kontrolovať hru a zaslúžene zvládol súboj o 2 miesto tabuľky.  

Naším hráčom nemôžem odoprieť chcenie, bojovnosť no my musíme teraz efektívne pracovať aj s takýmto výsledkom kde sa nám odkrylo opäť pár dier v našej hre, ktoré budeme musieť zaplátať  a pripraviť sa na Slovensky pohár kde vyzveme v semifinále Mimel Lučenec.”