VÍŤAZNÉ TEMPO JE NA SPRÁVNEJ CESTE!

Zhodnotenie zápasu od trémera Milana Chudého: ”Tak derby zápasy s Novými Zámkami píšu bohaté príbehy a sú presne ako si každý praje, plné emócií.

Na zápas so Zámkami sme sa pravdupovediac pripravovali počas týždňa poslabšie nakoľko sa vyskytla viróza v našom mužstve a taktiež mame zranených hráčov, ktorí aj do zápasu museli zasiahnuť.
Do zápasu sme šli s takými malými cieľmi streliť prvý gól a kontrolovať hru a ďalšie nebudem špecifikovať. Tieto 2 kľúčové sme zvládli, kde sme sa dostali do vedenia na 2-0, no súper bol na nás takticky dobre pripravený a k tomu Nove Zámky sú jedno dobre pohybovo a fyzicky vyskladané mužstvo a myslím si, že v tom je ich najväčšia sila a keďže to bol derby zápas tá sila sa zdvojnásobuje, je to prirodzené a ten stav zápasu dokázali zrovnať. Poviem to tak, že sme im darovali polčas a postavili súpera na nohy našou nekoncentrovanosťou a opustením od toho, čo sme chceli čo sa nám vypomstilo a polčas bol 2-2.
V pol časovej prestávke sme si jasne stanovili cieľ a za tým sme v druhom polčase šli. Nové Zámky sme privreli na vlastnej polke, kde nám z kontier a brejkov dokázali robiť nie malé problémy. Nové Zámky obvzlášť patria k mužstvám, ktoré nás dokážu vybrejkovať a to sa v tomto zápase potvrdilo, no v priebehu druhého polčasu sme nepremenili tucet šancí, taktiež na druhej strane priznám, súper mal dve vyložené ‘tutovky’ no nám posledných 10 sekúnd v zápase vyšla štandartka, ktorú sme si pripravili a zrealizovali ju do detailu. Toto bol asi pre mňa jeden z najkrajších momentov v zápase a naopak ma mrzí zranenie Matúša Bielika, ale myslím si, že obe mužstvá si zaslúžia pochvalu a v tomto zápase presne kvôli takýmto zápasom chodia ľudia na derby. Teraz nás však čaká náročné obdobie, na ktoré sa budeme musieť zotaviť a pripraviť.”