OBHÁJILI SME 3. MIESTO V SLOVENSKOM POHÁRI

V dňoch 8 a 9.3. 2024 patrila športová hala v Leviciach finálovému turnaju o Slovenský pohár vo futsale. Naši chlapci dostali v semifinále toho najťažšieho súpera a to Mimel Lučenec. Mimel Lučenec obhajoval prvenstvo z minuloročnej edície. V druhom semifinále sa stretli družstvá Podpor pohyb Košice a Futsal team Komárno. Prvé semifinále bolo vyrovnané a naši chlapci zaskočili obhajcu svojou agresívnou hrou. Dostali sme sa do dvojgólového vedenia, keď najprv Fedyk a potom Drozdov prekonali brankára hostí. Hostia dokázali do polčasu znížiť stav na 2:1. V druhej časti hry sa podarilo Lučencu vyrovnať, keď si loptu do vlastnej siete zrazil Fedyk. Hostia v samom závere postavili na palubovku to najlepšie čo mali k dispozícií a podarilo sa im streliť šťastný gól na 2:3. Domáci tréner sa rozhodol pre hru bez brankára. Hostí sme zatlačili pred svojho brankára, ale nedokázali sme premeniť šance, ktoré sme si vypracovali. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal kapitán Rakica, ale prestrelil prázdnu bránu. Hosťom sa podarilo udržať jednogólový náskok a tak postúpili do sobotňajšieho finále a pre našich chlapcov zostal iba zápas o 3. miesto

Druhé semifinálové stretnutie malo jednoznačný priebeh. Košickí mladíci nedali hráčom Komárna žiadnu šancu a po víťazstve 15:4 postúpili do finále.

Sobotňajší program začali naši chlapci s družstvom z Komárna. Náš tréner nenechal nič na náhodu a pripravil svojich zverencov zodpovedne na toto stretnutie. Hneď od úvodu sme diktovali tempo a boli momenty, keď sme hostí nepustili ani k lopte. Rýchlo sme si vypracovali pohodlné vedenie a kontrolovali sme si priebeh stretnutia. V tomto stretnutí dostali priestor aj hráči, ktorí nedostávajú priestor v lige. Víťazstvom 10:4 sme obhájili 3.miesto z minulého roka.

Finálový zápas sľuboval zaujímavý zápas. Úvod bol ešte vyrovnaný, ale po inkasovanom góle z halovky Ostráka sa postupne dostávali do tempa hráči Lučenca. Hostia z Košíc nedokázali nájsť recept na organizovanú obranu Lučenca. Lučenec postupne pridal ďalšie 4 góly, na ktoré Košice odpovedali iba jedným a tak Lučenec obhájil titul v Slovenskom pohári, ale treba povedať, že tento rok to nemal také jednoduché.

1.semifinále

Futsal team Levice – Mimel Lučenec 2:3 (2:1)

2. semifinále

Podpor pohyb Košice – Futsal team Komárno 15:4 ( 7:0)

Zápas o 3.miesto

Futsal team Levice – Futsal team Komárno 10:4 (6:0)

Finále

MIMEL Lučenec – Podpor pohyb Košice 5:1 (1:0)

Individuálne ocenenia Final Four Slovenský pohár:

Najlepší hráč turnaja:                       Juan Jose Romero Molero (MIMEL Lučenec)

Najlepší brankár:                               Lukáš Jurčina (Futsal Team Komárno)

Najlepší strelec:                                 Viliam Rakica (Futsal team Levice) 5 gólov

Najlepší hráč 1.semifinále:              Erik Bielik (Futsal team Levice)

Najlepší hráč 2.semifinále:              Jean Carlo Salas Jimenez (Podpor Pohyb Košice)

Najlepší hráč zápasu o 3.miesto:    Viliam Rakica (Futsal team Levice)

Najlepší hráč finále:                           Yosel Andrey León Pérez (Podpor Pohyb Košice)