Sezóna 2023/24 pre nás končí 3.miestom

V utorok 30.4. 2024 sme nastúpili na rozhodujúce stretnutie semifinálovej série na pôde Podpor pohyb Košice. Chceli sme sa pobiť o historické finále. Stretnutie sľubovalo kvalitu na oboch stranách. Domáci celok bol pod väčším tlakom ako naši chlapci. Naše družstvo malo miernu výhodu v tom, že mohlo hrať uvoľnene. 

 V prvom polčase bola hra opatrná z oboch strán. Nikto nechcel urobiť žiadne chyby, ktoré by mohli znamenať výhodu na jednej alebo druhej strane. Družstvá si vypracovali množstvo šancí, ktoré však zostali nepremenené a keď už boli brankári prekonaní, tak lopta skončila na konštrukcii bránky. Keď sa už zdalo, že sa polčas skončí bez gólov, tak to tam začalo padať. Ako prví sa presadili domáci, ktorí využili našu chybu a otvorili skóre stretnutia. Druhý gól padol po spornom momente, keď rozhodca uznal gól po priamej strele z autu smerom na našu bránku. Teč nášho hráča videl asi iba rozhodca a razom bolo 2:0. Do polčasu sa nám podarilo po nacvičenom signále znížiť stav na 2:1. Za tohto stavu sa odchádzalo na polčasovú prestávku.

 Po zmene strán sme chceli s výsledkom niečo urobiť, ale pribrzdila nás veľmi prísna červená karta pre nášho Matúša Bielika. Pri tomto momente sa rozhodcovia nedohodli, keď asistent rozhodcu ukázal Matúšovi žltú kartu, no jeho verdikt zrušil hlavný rozhodca a ten Matúšovi Bielikovi už na lavičke náhradníkov ukázal červenú kartu. Tento moment rozhodol o osude stretnutia. Domáci využili našu stratu koncentrácie a postupne pridávali ďalšie góly. Tie sa napokon zastavili na počte 6 a tak do vytúženého finále postúpili domáci.

 Škvrnou inak veľmi kvalitného stretnutia bolo viacero vecí. Prvou bolo prerušenie hry na dosť dlhý čas kvôli výpadku časomiery, druhou závažnejšou vecou bolo hrubé nešportové správanie domácich divákov, ktorý opľúvali  našich hráčov na lavičke. 

Zápas očami brankára  Levíc Erika Bielika : Táto séria bola skvelou reklamou tohto športu na Slovensku. My sklamaní nie sme. Pred sezónou sme nemali žiadne ciele. Sme mužstvo, ktoré to robí s radosťou a všetci hráme zadarmo. Potiahli nás legionári, ale výrazne sa zlepšili aj levickí chlapci. S bronzom sme teda spokojní. Košice dokonale využili všetko, čo si na nás pripravili. Klobúk dole pred nimi. V prvom polčase sme ešte držali krok, ale potom prišla strata koncentrácie a nevychádzali nám veci. Boli efektívni a postúpili zaslúžene. Na svoj tím som napriek tomu hrdý. Hrali sme to, na čo sme mali.