O finalistovi sa rozhodne v Košiciach

V piatok 26.4.2024 sme nastúpili na domácej palubovke na zápas „o všetko“. V prípade prehry by sa pre nás sezóna skončila, ale toto sme dopustiť nechceli a preto sme aj prípravu na toto stretnutie prispôsobili tomuto faktu. Hneď od úvodných minút sme hosťom z Košíc nedovolili rozvinúť ich hru, práve naopak boli sme to my, čo sme súpera zatlačili pred vlastnú bránu a napádaním už pri rozohrávke sme ich nútili robiť chyby. Súpera sme prekvapili, keď sme si hneď v úvode dokázali vypracovať trojgólové vedenie na čo hosťujúci tréner musel reagovať oddychovým časom, aby svojich zverencov upokojil. Čiastočne sa mu to aj podarilo. Hostia dokázali streliť gól a znížiť na 1:3 z ich pohľadu. Našich hráčov tento moment nerozhodil a opäť sa strelením dvoch gólov dostali do psychickej pohody. Hostia ešte do polčasu znížili na polčasových 5:2 z 10m kopu.

Do druhého polčasu nastúpili Košice v snahe urobiť niečo s výsledkom, ale ich snahu naši hráči schladili strelením šiesteho gólu. Po tomto momente sa hralo „hore –dole“. Obe mužstvá si vypracovali množstvo šancí, ktoré buď skončili mimo bránky alebo ich zlikvidovali brankári. V polovici druhého polčasu hostia strelili svoj tretí gól a znížili na 6:3. Na konci stretnutia sa presadili obe mužstvá po jednom góle a tak zápas v elektrizujúcej atmosfére skončil naším víťazstvom v pomere 7:4 čím sme vyrovnali semifinálovú sériu na 1:1. O finalistovi sa tak rozhodne 30.4.2024 o 19.00 v Košiciach.

Druhé semifinále očami kapitána družstva Viliama RakicuV piatok sme nastúpili na dôležitý  zápas s Košicami. Išlo o všetko pretože sme prehrali prvý zápas a v prípade, keby sme prehrali aj ten domáci, tak by sme mali koniec sezóny a to sme nechceli dopustiť. Od prvej minúty sme vybehli na súpera a to prinieslo aj trojgólové vedenie. Od začiatku sme kontrolovali zápas a nepúšťali sme súpera do hry. Splnili sme všetko čo od nás tréner vyžadoval. Vedeli sme, že Košice sú silné na lopte, ale nesedí im tvrdá hra. Na polčas sme odchádzali za stavu 5:2.

V druhom polčase sme nepoľavili v koncentrácii a kým super nehral power play, tak sme dominovali . Najkrajší gól zápasu padol na 6:2, keď si vymenili loptu Drozdov s Vlasovychom a spravili z košickej obrany trhací kalendár . Zápas sme zvládli a vyrovnali sme sériu. V utorok nás čaká ťažký zápas v Košiciach, ale všetko preto spravíme, aby sme do finále postúpili! Ďakujeme fanúšikom za neskutočnú atmosféru, ktorú nám vytvorili a aj vďaka ním pokračujeme ďalej.