Semifinále sme začali prehrou

V piatok 19.4. sme nastúpili na naše historicky prvé semifinále v rámci Niké futsal extraligy. Vedeli sme čo nás v Košiciach bude čakať , ale na toto stretnutie sme necestovali v porazeneckej nálade. Nemali sme čo stratiť.  Stretnutie napokon neskončilo podľa našich predstáv , ale v piatok 26.4 na domácej palubovke budeme chcieť sériu vrátiť do Košíc.

Zápas očami trénera Milana Chudého: Zápas v Košiciach nám nevyšiel podľa našich predstáv.  V prvom polčase  začal opatrný futsal z oboch strán no domáci v 10 minúte  dokázali potrestať našu chybu v obrane a otvorili skóre stretnutia. Netrvalo dlho a domáci sa tešili opäť a navýšili skoré  na 2-0. Do polčasu sme si vypracovali niekoľko sľubných šancí, no žiaľ stroskotali na domácom brankárovi.  Dovolím si tvrdiť ,že prvý polčas nás značne podržal náš brankár Bielik.

 Do druhého polčasu sme  mali ciel zvýšiť aktivitu. Žiaľ  Košice mali raketový nástup a zvýšili skóre na 3-0.  Od toho momentu to bola otvorená hra na obe strany s množstvom šancí.  Zápas skončil v prospech domácich, no napriek tomu si dovolím tvrdiť a musím zároveň mojich hráčov pochváliť ,že  s veľkým srdiečkom zápas odjazdili do poslednej  minúty , že sa nerozsypali, ale práve naopak. Cítil som po zápase ,že je veľká chuť v domácom zápase  zabojovať o víťazstvo.   My zbrane neskladáme.