Sezóna Niké futsal extraligy 2023/24 sa oficiálne skončila

Súťažný ročník 2023/24 Niké futsal extraligy sa oficiálne skončil. Poradie na prvých dvoch miestach sa po minulej sezóne nezmenilo, keď titul obhájil Mimel Lučenec. Striebornú priečku obsadili tak ako v minulej sezóne hráči Podpor pohyb Košice a bronzovú priečku obsadili premiérovo hráči Futsal teamu Levice. Náš klub získal krásne umiestnenie a preto sme s odstupom času požiadali o zhodnotenie celej sezóny prezidenta klubu a v aktuálne skončenej sezóne hrajúceho asistenta trénera Pavla Gabaša.

Pavol Gabaša- hrajúci  asistent trénera.

1. Ako by si zhodnotil základnú časť sezóny

Základnú časť by som zhodnotil pozitívne. Cieľ pred sezónou bol daný a to skončiť do 3.miesta. Konečným umiestnením  po základnej časti sme tento cieľ splnili. Odohrali sme dobré a ťažké zápasy, kde mužstvo muselo ukázať kvalitu a miestami aj charakter.

2. Ako hodnotíš zápasy play off

Zápasy play-off spĺňali parametre, aké by sme si priali každý zápas sezóny. Dobrá divácka kulisa, kvalitná hra plná emócií a taktiež aj ťažké momenty, kde mužstvo muselo ukázať svoju tvár a silu.

3. Ako by si zhodnotil súťažný ročník 2023/24 ako celok

Jednoducho ako veľmi úspešný. Umiestnenie seniorského mužstva v extralige a v Slovenskom pohári, nominácie našich hráčov v reprezentačných výberoch Slovenska, vzdelávanie sa trénerov a etablovanie sa v reprezentačných trénerských tímoch. Za dôležité považujem aj zapracovanie a adaptovanie sa legionárov v našom tíme, prácu mentálneho kouča a prácu samotného vedenia klubu, ktoré vytvorilo každému v tíme len tie najlepšie podmienky. Menovite by som ale vyzdvihol prácu kvarteta P. Bongya, R. Čík, M. Chudý a V. Rakica, ktorí majú výrazný podiel na úspechu v aktuálnej sezóne.

4. Pripravuje klub nejaké novinky pre svojich fanúšikov

Určite niečo bude, ale zatiaľ to nechcem konkretizovať.

Peter Bongya – prezident klubu Futsal team Levice

1. Ako by ste zhodnotil základnú časť sezóny.

Z môjho pohľadu hodnotím základnú časť veľmi pozitívne. Odohrali sme v nej množstvo veľmi kvalitných zápasov. Pritiahli sme svojou hrou opäť diváka na naše zápasy . Pred sezónou sme si ako vedenie dali ciel, že by bolo dobré skončiť po základnej časti do 3. Miesta, aby sme sa vyhli v semifinále Lučencu,  čo sa nám aj podarilo, preto vládne u mňa veľká spokojnosť !

2. Ako hodnotíte zápasy play off

Veľmi pozitívne. Po prehratom prvom zápase z N. Zámkami sme sa ako mužstvo zomkli a dokázali sme oba zostávajúce zápasy vyhrať  a  postúpiť do semifinále, kde sme odohrali  veľmi vyrovnane zápasy proti kvalitným Košiciam.

3. Ako by ste zhodnotil súťažný ročník 2023/24 ako celok

Sezónu nemôžem hodnotiť inak  ako veľmi úspešnú. Získali sme 2 bronzové medaile ,dostali sme ocenenie od mesta Levice ako jeden z najúspešnejších klubov v roku 2023. Hráči aj tréneri urobili obrovský progres ( väčšia časť mužstva bola v reprezentačných výberoch ,tréneri ako asistenti na reprezentačných zrazoch). Podarilo sa nám ako klubu zorganizovať 3 úspešné reprezentačné kvalifikačné zápasy, Finále Slovenského pohára a naštartovať prácu z detičkami čo je veľmi potešujúce. Chcem týmto poďakovať všetkým hráčom, trénerom , masérovi , mentálnemu koučovi , vedúcemu mužstva a viceprezidentovi za čas, ktorý obetovali pre tento náš veľký úspech !! Patrí im veľká vďaka.  A na záver by som chcel poďakovať  Mestu Levice a všetkým naším partnerom za to, že nám verili a podporili náš projekt !! Ak by sa niekto chcel pridať do rodiny našich partnerov a podporiť nás v našom napredovaní, budeme len radi.