PRVÉ VÍŤAZSTVO V SEZÓNE!

V piatok 29.9.2023 sme na domácej palubovke privítali mladíkov z ŠK Makroteam Žilina. Na zápas sme sa pripravovali poctivo, keďže v minulosti nás mladíci neraz vyškolili z efektivity. Tentokrát však pricestovali do Levíc v dosť oklieštenej zostave zapríčinenej virózou niektorých kľúčových hráčov, napriek tomu dokázali, že je v nich potenciál zlepšovať sa.

 Od úvodných minút sa naši hráči tlačili pred bránku hostí a nebezpečne ostreľovali hosťujúceho brankára, ktorý však držal čisté konto. Ako prvý sa presadil v 8.minute Bačík, ktorý otvoril skóre stretnutia 1:0. Už o 2 minúty opäť rozvlnil sieť hosťujúceho brankára opäť Bačík a zvýšil tak na 2:0. Do konca prvej časti hry sa už skóre nemenilo, keďže hostia umne držali loptu na svojich halovkách a častou hrou bez brankára zbierali cenné minúty bez inkasovaného gólu.

 Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Naši hráči rovnako ako v prvom polčase ostreľovali hosťujúceho brankára. Už po 2.minútach druhej časti hry Fedyk dorazil loptu do siete cez dvoch brániacich hráčov hostí a zvýšil stav na 3:0. V 28.minúte si naši chlapci umnou kombináciou „vyšachovali“ hosťujúcu obranu. K lopte sa dostal Fedyk a krásnou prihrávkou cez bránkové územie našiel Vlasovycha a ten doklepol loptu do prázdnej bránka a zvýšil už na 4:0. Už o minútu sa skóre opäť menilo, keď na 5:0 zvýšil Jakubík. Po tomto sa dostali k slovu aj hostia, ktorÍ dokázali Dolníkom znížiť na 5:1, keď sa mu podarilo prekonať striedajúceho brankára Daniela Jakubíka, ktorý nahradil dovtedy chytajúceho Bielika. V závere stretnutia dokázali naši hráči prekonať hosťujúceho brankára dvakrát, keď najprv Gabaš zvyšoval na 6:1 a pár sekúnd pred koncom kapitán Rakica uzavrel skóre na 7:1 keď sklzom dorazil loptu za chrbát brankára hostí. 

Teraz nás čaká reprezentačná prestávka, ktorú využijeme na doliečenie drobných zranení a prípravu na nášho najbližšieho súpera ktorým bude nováčik Z Bardejova.  

Zhodnotenie zápasu od hrajúceho trénera Pavla Gabaša: ,,Dnešné stretnutie sme splnili cieľ, ktorý sme mali a to vyhrať zápas. Byť na lopte silní, tvoriť hru. Vyšli nám nacvičené kombinácie, či už zo štandardných situácií alebo z hry takže toto hodnotím pozitívne. Škoda, že sme raz inkasovali, ale súper tam mal nejaké šance streliť, takže asi ten jeden gól si zaslúžili. Myslím si, že víťazstvo úplne zaslúžené. Ak by ak by super nehral power-play umne tak by to skóre bolo vyššie.”

Zhodnotenie zápasu od trénera ŠK Makroteam Žilina Dušana Dobšoviča: ,,Trošku možno krutý výsledok pre nás, ale pred zápasom sme bojovali s rôznymi vecami či už s riadiacim orgánom ohľadom registrácie hráčov, ale dnes okolo obeda aj s virózou ďalších hráčov, takže boli sme v dosť oslabenej zostave. Preto sme sa zamerali na viac takú defenzívu, plus hru bez brankára a ja si myslím, že z tohto pohľadu tam bolo veľa dobrých vecí. Preto možno ten výsledok je trošku vysoký, nebol ten výkon až taký zlý, aby to skončilo 7:1.”