Z LUČENCA BEZ BODU

V piatok 22.9.2023 sa začal nový ročník Niké futsal ligy. Naši chlapci cestovali za svojím súperom do Lučenca. Na zápas s majstrom sme sa poctivo pripravovali, čo bolo vidieť aj na ihrisku počas zápasu. Domáci sa snažili ohrozovať našu bránku, ale Erik Bielik držal dlho čisté konto. Ako prvÍ sa presadili domáci až v 16. minúte prvej časti hry, keď domáci hráč tvrdou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a lopta sa zastavila až v našej sieti 1:0. Mužstvá odchádzali na polčasovú prestávku s týmto výsledkom.

  Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Domáci si vytvárali tlak, ktorému naša obrana odolávala. Domáci hneď v úvode druhého polčasu zvýšili na rozdiel dvoch gólov na 2:0. Ani tento moment nerozhodil našich hráčov a začali častejšie ohrozovať domácu bránu. Po jednom z útokov sa dostal k lopte kapitán Rakica a vsietil kontaktný gól na 2:1. V tejto fáze hry sa domácim nedarila kombinácia a hra sa kúskovala. Sporadické útoky sa striedali na jednej aj druhej strane, ale ani jedna z príležitostí gól nepriniesla. V 32. minúte domáci zvýšili na 3:1. Ani tento moment však nezlomil našich chlapcov a hneď v 33.minúte Fedyk znížil opäť na rozdiel jedného gólu na 3:2. Náš tréner Milan Chudý sa rozhodol pre hru bez brankára v snahe vyrovnať stretnutie. Nervozita nám však bránila v rozvinutí sústavnejšieho tlaku na domácu bránku, viazla nám kombinácia a tak z Lučenca odchádzame s tesnou prehrou 3:2.

Chlapcom sa snaha uprieť nedá a rozhodne si hanbu neurobili. Tento zápas nám ukázal, že ak sa koncentrujeme na stretnutie celých 40. minút dokážeme odohrať kvalitný zápas aj s majstrom.

Už však teraz sa musíme začať pripravovať na domáci zápas proti družstvu Makroteam Žilina, na ktorý pozývame všetkých priaznivcov dobrého futsalu.