FUTSAL POMÁHA

Pri príležitosti kvalifikačného stretnutia MS 2024 Slovensko – Nemecko sme sa rozhodli opäť pomôcť dvom úžasným deťom, ktorým však osud nedoprial bezstarostný život. Tentokrát bude futsal pomáhať Filipkovi a inkluzívne aj Bianke so setrou Miškou. Opäť sme vybrali tak ako v minulosti jedno dieťa s fyzickým znevýhodnením – Filipka, kde bude výťažok použitý na rehabilitácie ktorého čakajú.
V prípade Bianky s mentálnymi znevýhodnením sme sa rozhodli venovať výťažok na spoločné tréningy so sestrou na koňoch a prípravu na budúcu sezónu.

Futsalisti zatiaľ pomohli sumou 2000 eur a ak máte chuť pomôcť aj vy tak svoj príspevok v akejkoľvek výške môžete zaslať na transparentný účet číslo: SK0683300000002602623378. Do poznámky uveďte Filipko a Bianka.

Filipko Duba

Filipko je 5 ročný vždy usmiaty chlapček, ktorý sa narodil s DMO (detská mozgová obrna). Keď mal rok pridala sa k tomu epilepsia. Má čiastočne ochrnutú ľavú stranu tela a značne zaostáva za svojimi rovesníkmi, fyzicky, mentálne aj psychomotoricky. Napriek všetkému je to veľký bojovník a snaživec.

Pravidelne absolvuje rehabilitačné pobyty v centrách, cvičenie s fyzioterapeutkou, hipoterapiu, musiko terapiu, scenar terapiu.
Momentálne podstupuje biologickú liečbu a pripravuje sa na operáciu podkolenných šliach, po ktorej bude veľmi potrebná intenzívna rehabilitácia.

Má veľké predpoklady na to, aby sa raz postavil na vlastné nohy aj keď to znamená nekonečné hodinyrehabilitácie. Jeho hnacím motorom je jeho zvedavosť.

Bianka a Miška Ošustové

Bianka má 14 rokov a poruchu autistického spektra. Spolu s Miškou, jej mladšou sestrou, chodia od minulého leta na hipoterapiu na rodinný ranč G4 v Santovke. Miška jej pomohla prekonať obavy a jej počiatočný strach z jazdenia. Obidve majú skoliózu, tak aj preto padla voľba na spoločné tréningy. Na svojich prvých pretekoch v Nýrovciach získala Bianka prvé miesto a cenu rozhodcu. Veľmi rada pečie mafiny a hrá počítačové hry. Fascinuje ju svet dinosaurov. V budúcnosti by chceli pokračovať v hipoterapii na G4 a zúčastniť ďalších jazdeckých súťaží.