S BARDEJOVOM ĎALŠIE 3 BODY!

V piatok 13. októbra sme na domácej palubovke privítali hráčov – nováčika súťaže z Bardejova.  Zápas to nebol vôbec jednoduchý. Hostia síce pricestovali nie v najsilnejšom zložení, ale dokázali, že budú prínosom pre súťaž. Od úvodných minút sme sa snažili súpera zatlačiť pred ich bránu, čo sa nám aj darilo len sme nedokázali premieňať svoje vypracované šance. V 8. minúte stretnutia sa presadil náš Dmytro Fedyk a otvoril skóre stretnutia 1:0. Naša radosť však netrvala dlho, keď po síce dobrej myšlienke, ale už horšej realizácií zo strany nášho gólmana, ktorý sa snažil rýchlo rozohrať loptu a ísť do rýchleho protiútoku so svojimi spoluhráčmi, stratil loptu a k lopte sa dostal obranca hostí ten loptu posunul na Matúša Loskota a ten už nemal problém dopraviť loptu do opustenej bránky a bolo vyrovnané 1:1. Začínalo sa odznova. My sme sa aj po inkasovanom góle snažili ohrozovať hosťujúceho brankára, ale ten maril všetky naše pokusy. A keď už bol prekonaný tak ho zachránila konštrukcia bránky. Rovnako hostia hrozili hlavne z rýchlych brejkov, ale ani Erik Bielik nedopustil zmenu skóre a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 1:1.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a naši od úvodných minút druhej časti hry neustále ohrozovali hosťujúceho brankára a bolo otázkou času kedy padne druhý gól. Ten napokon prišiel až skoro v polovici druhého polčasu keď v 27. minúte Tomáš Bielik popod presúvajúceho sa brankára Bardejova zvýšil na 2:1.  V 34. minúte Dmytro Fedyk zvýšil náš náskok už na 3:1 keď na dvakrát dokázal prestreliť brankára hostí. O minútu neskôr v 36. minúte Valerii Vlasovych zvýšil už na 4:1 keď dokázal zužitkovať milimetrovú prihrávku od Dmytra Fedyka a dopravil loptu do prázdnej brány.  Hostia dokázali v 36. minúte ešte znížiť na 4:2 keď Loskot prízemnou strelou prekvapil v bráne Daniela Jakubíka, ktorý na druhý polčas nahradil v bráne Erika Bielika. Náš tréner zareagoval na túto situáciu a stiahol z bránky Jakubíka a do hry poslal Pavla Gabaša v snahe udržať čo najdlhšie loptu. Pri našej hre bez brankára sme sa snažili aj ohroziť bránku hostí, ale nepodarilo sa nám skórovať. Hosťom už nezostal čas na zdramatizovanie stretnutia a tak si po víťazstve 4:2 pripisujeme ďalšie 3 body do ligovej tabuľky.

Budúci týždeň sme mali odohrať stretnutie v Banskej Bystrici s miestnou MIBOU, ale keďže sa v Štiavničkách koná nejaká akcia tak sa stretnutie odohrá až 15.12.2023. Najbližší zápas tak odohráme 27.10.2023 tradične o 19.00h  opäť na domácej palubovke proti družstvu FTVŠ UK Prírodovedec Bratislava. Všetkých vás srdečne na toto stretnutie pozývame.