ZÚČASTNILI SME SA TURNAJA V HODONÍNE!

,,Cez víkend sme mali turnaj v Hodoníne, kde sme mali česť si zmerať sily s účastníkmi z Česka a Bratislavy. 
Moje očakávania boli zamerané skôr na herný obraz a adaptáciu hráčov do futsalových zápasov a hre pod tlakom, boli nato ideálny súperi, ktorí dostatočne preverili po každej stránke. 

Moje celkové hodnotenie turnaja je rozdelené na 2 časti, na ktoré sme sa sústredili.
Prvá časť, ktorá nám ukázala akési zrkadlo alebo stav v akom sme na tom v technicko-taktickom stave a koľko sme dokázali čerpať z minulého roka technicko-taktických častí nášho herného konceptu.
Druhá časť tvorila individuálne riešenia jednotlivcov a ich riešenie situácií pod tlakom. 

Primárne sme sa nesústredili na výsledky v turnaji, ale prvotne na tieto 2 ciele. Pozitívne bolo to, že každý hráč dostal bohatú minutáž a po dlhej dobe sa pomaly hráči adaptovali viac a viac do zapasového tempa, či už kondične ale aj herne. 

Žiaľ niekedy nám zrkadlo ukáže aj negatívne stránky, na ktorých musíme pracovať, aby sme ich odstránili a tie sa v turnaji tiež ukázali, no co sa týka mojich očakávaní sú hráči, s ktorými som spokojný možno až viac a sú hráči, ktorí nepodali výkony podľa očakávania. Na turnaji nam chýbali skúsení hráči, čo bolo cítiť aj na našej hre hlavne v prvých dvoch zápasoch. 

Naše mužstvo sa nachádza na začiatku prípravy a pomaly sa začína formovať jeho charakter.”
Hodnotil Milan Chudý – tréner Futsal Team Levice

,,Tak ako pominulé roky sme sa zúčastnili počas prípravy na turnaji v Českom Hodoníne. Prvé dva zápasy odohraté po sebe proti českým mužstvám Žabinštím vlkom a domácim Tangom boli fyzicky náročné pre ich štýl hry, ktorý nám veľmi nesedí. Súperi často využívali power-play a vysoký pressing, čo nám občas robilo problémy, nás môže mrzieť veľa nepremenených šancí.

Tretí zápas proti Baraberom nám vyššiel na výbornú, plnili sme pokyny trénera, dobre bránili hru bez brankára a podarilo sa nám využiť šance. Turnaj hodnotím pozitívne, herne aj kondične nám ukázal, kde mame resty, na ktorých ešte musíme popracovať, vyskúšali sme nové veci, ktoré budeme chcieť hrať v novej sezóne.”
– Hodnotil turnaj Richard Bačík, najlepší strelec minuloročnej sezóny a hráč širšieho kadra reprezentácie

1. miesto Tango Hodonín
2. miesto Žabinští vlci Brno
3. miesto Futsal team Levice