FUTSAL BUDE OPÄŤ POMÁHAŤ!

Dňa 16.9.2023 sa v Leviciach uskutoční stretnutie elitnej skupiny kvalifikácie na Majstrovstvá sveta vo futsale medzi družstvami Slovenska a Francúzka. Tomuto stretnutiu bude predchádzať celodenný sprievodný program a náš klub Futsal team Levice spolu so Slovenským futsalom sa rozhodol opäť pri tejto príležitosti pomáhať. Tento krát sme vybrali opäť dvoch výnimočných ľudí – jedného s intelektuálnym a jedného s fyzickým znevýhodnením a ešte aj  jedno zariadenie, ktoré takýmto ľuďom pomáha. Ide o Miroslava Šidla (Downov syndróm) a Katarínu Švarcovú (detská mozgová obrna) a G4 RANCH DFD Santovka. Pomoc sa tento krát bude skladať z viacerých aktivít. Bude prebiehať verejná zbierka, bude možné prispieť priamo na stretnutí a rovnako bude prebiehať dražba dresov. O dražbe dresov budeme verejnosť včas informovať. Kto by však mal záujem pomôcť týmto dvom úžasným ľuďom a rovnako podporiť zariadenie, ktoré pomáha takýmto ľuďom môže tak urobiť už teraz zaslaním príspevku na č. účtu SK06 8330 0000 0026 0262 3378. Do poznámky prosím uveďte pomoc pre Katku a Miroslava a G4 RANCH DFD Santovka. Príspevky je možné zasielať do 16.9.2023 na uvedený účet.
V krátkosti predstavíme tieto úžasné osoby a rovnako aj zariadenie, ktoré sa venuje takýmto ľuďom.

Katarína Švarcová
Katka má 26 rokov. Od narodenia má detskú mozgovú obrnu (DMO) kvadruspastická. Vyštudovala strednú školu s maturitou odbor polygrafia. Rada číta romantické knihy. Veľmi rada tvorí na PC 3D obrázky, blahoželania, animácie. Rada fotí kvety. Pravidelne každý deň cvičí. Pred 3 rokmi začala s hipoterapiou na G4 ranči a stala sa napriek svojmu hendikepu úspešnou športovkyňou. Na MS špeciálnych olympiádach na Santovke v jazdectve Katka vyhrala v roku 2021 3 zlaté 1 striebornú medailu a špeciálnu cenu Zuzky Pálenikovej. Minulý rok vyhrala 1 zlatú 2 bronzové a získala ocenenie najlepšia jazdkyňa majstrovstiev Slovenska špeciálnych olympiád a cenu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Katka je veľmi húževnatá a v sedle ju určite čakajú mnohé ďalšie úspechy. Jej snom je reprezentovať Slovensko.

Miroslav Šidlo
Mirec je športovec Špeciálnych olympiád Slovenska. Venuje sa jazde na koni, plávaniu, cvičeniu vo fitnes a v zimnej sezóne aj v behu na snežniciach. Športu sa začal aktívne venovať najmä po ukončení školy a počas posledných 9 rokov získal niekoľkokrát titul Majster Slovenska Špeciálnych olympiád Slovenska v plávaní, v disciplínach znak a kraul. Pripravuje sa pod individuálnym vedením trénerov klubu Aquasport Levice. V zimných mesiacoch trénuje beh na snežniciach a vďaka tomuto športu mal možnosť úspešne reprezentovať Slovensko na Národných hrách Špeciálnych olympiád Švajčiarska. No nepochybne najväčšie úspechy dosiahol v jazde na koni. Titulom Majster Slovenska bol ocenený niekoľko krát. V  roku 2019 reprezentoval na Majstrovstvách Europy EXCA v Belgicku, kde sa umiestnil na 3. mieste. V minulom roku sa svojím jazdením na Majstrovstvách Slovenska kvalifikoval na Svetové športové hry Špeciálnych olympiád 2023 v Berlíne. Na tomto prestížnom podujatí, ktorého sa z celého Slovenska zúčastnilo len 38 športovcov a len 2 jazdci na koni, obsadil pekné 5. a 4. miesto. Mirec, okrem športových ocenení má vo svojej zbierke aj bronzovú Jánskeho plaketu za darcovstvo krvi. I napriek svojmu zdravotnému znevýhodneniu je už 17- násobný darca krvi.

G4 RANCH DFD Santovka – Malý ranč s veľkými úspechmi
Filip Graňo – mnohí z Vás ho poznajú ako úspešného športovca či ako pravého fanúšika. Za jeho úspechmi a za úspechmi mnohých ďalších je malý rodinný ranč v nádhernom prostredí na Santovke. Venujú sa hipoterapii a pomocou koní posúvajú hranice možností jednotlivých detí s mentálnym aj fyzickým znevýhodnením ďalej a ďalej a ďalej. Aktivity neoceniteľné a zároveň nedocenené a aj preto by sme aj my spolu s Vami radi podieľali na rozvoji týchto detí a ich aktivít.
AKO NATO VÁS BUDEME INFORMOVAŤ A SPOLU S VAMI BUDE FUTSAL POMÁHAŤ