NÁROČNÝ ZÁPAS S DOBRÝM VÝSLEDKOM!

V poslednom súboji v rámci 12. kola Niké Futsal Extraligy sme prežívali napätie a emócie od začiatku až do konca so súperom Partizán Bardejov. Začiatok nebol ľahký – v prvom polčase sme sa stretávali s výzvami a nedarilo sa nám presadiť na palubovke. Avšak, ako sa hovorí, pravý charakter tímu sa ukazuje v ťažkých chvíľach.

Odhodlanie hráčov a súdržnosť tímu priniesli pozitívne zvraty. V záverečných momentoch sme zaznamenali nezabudnuteľné góly, ktoré nám priniesli celkové víťazstvo. Tento výkon je dôkazom, že aj v ťažkých chvíľach dokážeme spojiť sily a dosiahnuť úspech.

Prinášame Vám zhodnotenie zápasu od trénera Milana Chudého:

,,O skvele zvládnutom zápase v Žiline nasledoval zápas v Bardejove, na ktorý som sa s mužstvom nedokázal počas týždňa pripravovať, čiže tento týždeň bola príprava nezvyčajná plus nám do toho vyskočili nejaké zranenia, s ktorými som pravdupovediac nerátal. V Bardejove sme nastúpili s jasným cieľom a to bolo víťazstvo, žiaľ zápas nezačal pre nás podľa našich predstáv, keď sme diktovali hru a ovládali tempo hry, ale na súperovej polke sme neboli dostatočne nebezpeční nedokázali sme aj to minimum šancí, čo sme si vypracovali premeniť na gól. Naopak Bardejov bol v prvom polčase  efektívnejší a v polčasovej prestávke sme ďalej mali jasný cieľ a jediné načo som apeloval, aby sme pokračovali a hrali priamočiarejšie k súperovej bráne a zrýchlili náš pohyb ešte o jeden stupeň. Dbal som hlavne nato, aby mužstvo nestrácalo vieru a šlo za cieľom. 

Druhý polčas mal opäť scenár toho istého priebehu ale so zmenou, že naša aktívna hra dokázala vyprodukovať šance. Súper bol však efektívnejší na tabuli svietil stav 4:0, zobral som time out napriek tomu, že mužstvo Bardejova malo 5 faulov, prízvukoval som ešte hráčom, že sa to dá a že spravíme futsalový zázrak. Gól Jakubíka z 10m kopu bol dá sa povedať takou iskrou pre team a hneď nato gól Fedyka premenil naše mužstvo na leva a už bolo poslednú 4 minútovku naše mužstvo na nepoznanie. Bolo tam cítiť neskutočnú energiu a za toto som šťastný, mužstvo ukázalo svoj charakter a že aj v takýchto situáciách sa nerozsype, ale práve naopak mužstvo malo vieru a išlo do konca zápasu za cieľom. Hovorí sa, že ak máš šancu 1 percento tak zvyšných 99 percent je viera. 

Mužstvo musím pochváliť od brankára Erika Bielik, ktorý podáva veľmi stabilné výkony už niekoľký zápas za sebou, cez všetkých hráčov až po posledného člena nášho klubu, no naopak bol to varovný prst, že musíme pridať a pracovať ďalej. 

Tento týždeň nás čaká súper z Banskej Bystrice a verím, že si nájdete cestu do športovej haly a vytvoríte nám super atmosféru. SPOLU SME SILNEJŠÍ!”

Zhodnotenie zápasu od hráča Daniela Jakubíka: ,,Zápas sa hodnotí veľmi ťažko po takejto vypätej atmosfére. Zo začiatku sme hrali dobre na lopte, ale vo finálnej fáze sme zaostávali. Súper v prvom polčase skóroval dvakrát z našich chýb, následne sa hralo veľmi ťažko, keďže sa súper zatiahnol a hral nepríjemne. Po rýchlej studenej sprche sme do druhého polčasu išli s jasným cieľom a to otočiť zápas, bohužiaľ sa nám nedarilo pred bránou súpera a naopak skórovali dvakrát oni, ale my sme boli veľmi odhodlaní a verili sme v otočku aj pri stave 4:0 . Nakoniec naša vôla a sila kolektívu dokázala zápas otočiť za 5 minút. Pozitívum je, že berieme 3 body domov. Máme pred sebou robotu, aby sme zlepšili naše chyby do ďalšieho zápasu proti Bystrici, s ktorou si zmeriame silu piatok u nás v Leviciach.”

Pripojte sa k nám v Športovej Hale v Leviciach, kde sa stretneme so súperom MIBA Banská Bystrica a to už 26. januára 2024 o 19:00. Uvidíme sa tam!